Oglasi za posao

Direktor finansija (m/ž)

Podgorica, Crna Gora 14. maj 2024.

Energo Finanzza

Direktor finansija
Lokacija: Podgorica

Opis posla:
  • Organizuje rad i odgovoran je za rezultate rada u svom timu: definiše ciljeve, delegira zadatke saradnicima, prati rezultate rada saradnika, motiviše zaposlene, razvija znanja saradnika, sprovodi kompanijska pravila, informiše zaposlene o svim novinama
  • Odgovara za organizaciju, kontrolu i upravljanje finansijskim i računovodstvenim poslovima
  • Odgovara za koordinaciju i izradu periodičnih i godišnjih finansijskih iskaza i izvještajnih paketa prema matičnoj kompaniji na Kipru
  • Odgovara za koordinaciju aktivnosti na osiguranju finansijske stabilnosti, rentabilnosti, sigurnosti, likvidnosti i solventnosti
  • Odgovara za poštovanje zakonske regulative koja je u primjeni za osnovnu djelatnost
  • Odgovara za poštovanje poreskih propisa
  • Odgovara za poštovanje internih procedura i politika
  • Odgovara za uspostavljanje i adekvatno funkcionisanje internih kontrola
  • Koordinira izradu finansijskih analiza i daje mišljenja za potrebe donošenja strateških odluka
  • Implementira sinergiju biznis procesa sa aspekta finansija sa ostalim sektorima i povezanim stanama
  • Analizira strategije i evaluira finansijske aspekte poslovanja, uz konkretne prognoze i predloge za dalji razvoj operacija
  • Na osnovu finansijskih pokazatelja/istraživanja tržišta predlaže ideje za unapređenje poslovanja
  • Pomaže oko integracije novih projekata, analizirajući rizike priprema odgovore na iste, ocjenjujući potencijale i izazove u saradnji sa drugim sektorima
  • Obezbijeđuje redovno izvještavanje o relevantnim strateškim i finansijskim parametrima poslovanja
  • Koordinira i povezuje sve sektore u cilju obezbijeđenja pouzdanih inputa i metoda za pouzdanije planiranje i budžetiranje
Uslovi:
  • VSS – Ekonomski fakultet
  • 5 godina iskustva na istim poslovima
  • Odlično poznavanje engleskog jezika
  • Odlično poznavanje MS Office
  • Odlične organizacione sposobnosti
  • Iskustvo u primjeni zakonske, računovodstvene (MRS, MSFI) i poreske regulative
Zainteresovani kandidati mogu se prijaviti tako što će poslati svoj CV na e-mail adresu: posao@energofinanzza.me