Oglasi za posao

Direktor finansija i računovodstva (m/ž)

Podgorica, Crna Gora 14. maj 2024.

Vezuv

Mi smo lider u industriji. Usavršavanje, inovativnost, veliki trud su samo neki od kvaliteta koje gajimo. Mi smo u stalnom razvoju i modernizovanju sistema. Kontinuirano unapređujemo kvalitet svojih usluga i servisa.

U potrazi smo za odgovornom i iskusnom osobom koja će se pridružiti našem timu na poziciji:

Direktor finansija i računovodstva

Lokacija: Podgorica
Sektor:    Finansije i računovodstvo
Radno vrijeme: Puno radno vrijeme, pon-pet

Opis posla:
  • Rukovodi i organizuje rad službi u okviru sektora finansija i računovodstva
  • Upravljanje procesima i optimizacijom rada u sektoru finansija
  • Odgovara za izradu i sprovođenje računovodstvenih politika Društva
  • Odgovara za pravilnu primjenu i usklađenost sa Međunarodnim računovodstvenim standardima odnosno sa Međunarodnim standardima finansijskog izvještavanja
  • Priprema finansijske izvještaje (periodične i godišnje) i pruža kvalitetnu analizu poslovanja i poslovnih rezultata rukovodstvu Društva, preduzima mjere i usmjerava aktivnosti u cilju unapređenja poslovanja
  • Prati pozitivne zakonske propise u oblasti finansijskog poslovanja, usklađuje procedure i interne kontrole sa izmjenama zakonskih propisa osnovne djelatnosti Društva,
  • Prezentuje rukovodstvu Društva uticaj izmjena zakonskih propisa
  • Savjetuje i prezentuje rukovodstvu Društva finansijske implikacije određenih projekata, izmjena regulative, modela poslovanja i sl.
  • Odgovara za sprovođenje svih finansijskih aktivnosti u cilju postizanja finansijske stabilnosti i solventnosti Društva
  • Odgovara za adekvatno upravljanje likvidnošću i s tim u vezi predlaže rukovodstvu Društva investicije u raspoložive finansijske instrumente
  • Uspostavlja i održava profesionalne odnose sa bankama, vodi pregovore u vezi obezbijeđenja finansijskih sredstava za finansiranje poslovanja i razvojnih projekata (depoziti, krediti, okviri za bankarske garancije, bankarski servisi i sl.)
  • Odgovara za kontinuiranu edukaciju, usavršavanje i osposobljavanje zaposlenih u okviru sektora finansija i računovodstva
  • Kontroliše sprovođenje investicionih projekata
  • Pomaže računovodstvenim službama i rukovodiocima u procesima revizije i u postupcima kontrole od strane poreskih organa, Uprave za igre na sreću i drugih državnih institucija
  • Komentariše, analizira i predlaže unapređenja ugovora sa poslovnim partnerima Društva
  • Odgovara za izradu Poslovnog plana Društva za naredne tri godine
  • Prati i kontroliše sve obaveze Društva prema dobavljačima i poslovnim bankama, određuje prioritete
  • Koordinira aktivnosti pravnih, poreskih i drugih savjetnika
  • Vrši finansijsku kontrolu svih poreskih prijava, izvještaja za potrebe Uprave za igre na sreću i Centralne banke Crne Gore odnosno izvještaja prema drugim državnim institucijama
Uslovi:
  • VSS – Ekonomski fakultet
  • Radno iskustvo na istim poslovima od minimum 5 godina
Šta možete da očekujete od nas:
  • Benefiti posebno kreirani za dato radno mjesto
  • Rad u kompaniji koja je lider u industriji i koja ima regionalno prisustvo
  • Dinamičan posao koji svaki dan donosi izazove
  • Timsko okruženje profesionalca koji su spremni da sa vama razmijene iskustva i znanje
  • Dugoročno angažovanje

Zainteresovani kandidati mogu se prijaviti tako što će poslati svoj CV na e-mail adresu: posao@vezuv.me

Šansa za napredak je moguća, odluka je na Vama.

VEZUV d.o.o.