Oglasi za posao

Rukovodilac službe računovodstva

Podgorica, Crna Gora 27. januar 2021.

HIFA OIL CG d.o.o.

Na osnovu ukazane potrebe naftna kompanija HIFA OIL CG doo Podgorica raspisuje:
KONKURS
za prijem u radni odnos za radno mjesto

RUKOVODILAC SLUŽBE RAČUNOVODSTVA
(m/ž)
Mjesto rada: Podgorica

Opis posla:
  • Odgovoran je za blagovremeno, zakonito i pravilno izvršavanje poslova u službi;
  • Sastavlja finansijske izvještaje;
  • Obezbeđuje kontrolu unešenih podataka u sistem pravovremeno, precizno i kvalitetno i signalizira na eventualne nepravilnosti, i učestvuje u njihovom otklanjanju
  • Prati zakonsku regulativu i izmjene u tom polju koje regulišu računovodstveno poslovanje firme, i sprovodi adekvatne, ažurne i neophodne promjene u sistemu i knjigovodstvenoj evidenciji u saradnji sa programerima, takođe kontroliše ispravnost i usaglašenost prateće dokumentacije sa eventualnim izmjenama u zakonu
  • Vodi evidenciju ulaganja – investicija
  • Vrši i kontroliše unos nabavke osnovnih sredstava, alata i inventara
  • Vrši mjesečni obračun amortizacije imovine
  • Vrši obračun zarada i naknadu zarada
  • Kontroliše knjiženja ručnih i automatskih naloga i njihovu usklađenost sa računovodstvenom politikom firme, i zakonskim regulativama i normativima
  • Praćenje stanja knjigovodstvenih analtičkih kartica dobavljača, kupaca kako domaćih, tako i ino i učestvuje u njihovom usaglašavanju i sravnjenju ukoliko je neophodno
  • Kontroliše Knjigu ulaznih i izlaznih faktura, konta i knjigovodstvene evidencije za obračun PDV
  • Komunikacija sa poreskom upravom i usaglašavanje evidencija u cilju nesmetanog rada kompanije
  • Mjesečno i periodično izvještavanje o prihodima i rashodima na nivou firme
  • izrada završnog računa i odgovara za njegovu tačnost i usklađenost sa zakonskim regulativama i normativima.
  • Kontroliše i prati rad referenta u računovodstvu, uočava eventualne propuste u njegovom radu i ispravlja ih, a sve u cilju što efikasnijeg rada sektora
Uslovi:
  • Univerzitetsko obrazovanje ekonomskog usmjerenja - VSS;
  • Minimum 1 godina radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima ili reviziji;
  • Odlično poznavanje rada na računaru
  • Izuzetne komunikacijske, organizacione i analitičke vještine;
  • Sposobnost izvršavanja zadataka u rokovima;
  • Prednost imaju kandidati koji posjeduju licencu Ovlaščenog računovođe
  • Poznavanje engleskog jezika smatraće se kao prednost.
Ukoliko želite da budete dio našeg tima, pošaljite nam svoju biografiju putem opcije PRIJAVI SE SADA ili na e-mail adresu: info.hifaoilcg@gmail.com