Oglasi za posao

Asistent u finansijama

Podgorica, Crna Gora 02. septembar 2016.

Renomirani poslodavac

Opis posla:
  • Obavlja poslove platnog prometa na domaćem i Inostranom tržištu;
  • Priprema plaćanja, obaveza i naplate potraživanja;
  • Prati dnevni priliv i odliv, izrađuje izvještaje o novčanim tokovima, izrađuje plan priliva i odliva te analizara odstupanja;
  • Likvidatura nabavnih naloga i kontrola cijena;
  • Obavlja knjiženje svih poslovnih događaja u skladu sa međunarodnim standardima finansijskog izvještavanja;
  • Kontroliše i odobrava kompletnu finansijsku dokumentaciju na osnovu kojih se vrši obračun isplata i naplata;
  • Svakodnevno kontroliše ažurnost rasknjižavanja izvoda (uplata i isplata) u sistemu i odgovara za zakonitost poslovanja;
  • Kontroliše stanje na kontima gotovine, gotovinskih ekvivalenata u glavnoj knjizi, stanje tekućeg računa i blagajne i pravovremeno učestvuje u rješavanju eventualnih nepravilnosti;
  • Usaglašava knjigovodstvene evidencije sa stvarnim stanjem stalnih sredstava, obaveza i potraživanja;
  • Odgovoran je za formalnu i suštinsku ispravnost i tačnost dokumenata i podataka i pravilnu primjenu propisa, akata i uputstava;
  • Prati zakonske propise i uputstva iz djelokruga radnog mjesta;
  • Obavlja i druge poslove koji mu se stave u zadatak po nalogu nadređenog lica kome je neposredno odgovoran za svoj rad i u skladu sa ovlašćenjima.

Uslovi:
  • VSS;
  • Napredno (profesionalno) znanje engleskog jezika,
  • Napredno korišćenje računara i interneta (Excel, Power Point, Word, E-banking platforme);
  • Poželjno poznavanje ruskog jezika;
  • Poželjno radno iskustvo na istim ili sličnim poslovima;
  • Integritet, analitičnost i preciznost u radu;
  • Sposobnost preuzimanja inicijative i odgovornosti.